Většina lidí si myslí, že jsou úplně jiní, než většina lidí.

Květen 2008

Casemod

17. května 2008 v 20:41 | Drobek |  Pc
Je to umělecké dílo?
Nebo jen lepení tapet?
Case moding (case - skříň, moding - úprava, modifikace) vznikl už dávno. Před pár lety byly bílé skříně zakopnuté pod stolem. Ale teď je nová doba. Už to není jen bílá nažloutlá skříň, teď jsou skříně nejrůznějších barev a typů.
Někdo rád skříně schovává (třeba obrázek výše). Nebo jej prostě vyhodí(obrázek níže)
Pak je dále úprava okno kdy majitelé chtějí aby bylo vydět na jejich nadupané komponenty:)
Ale nic se nemá přehánět(obrázek níže)
Dále tu jsou různé větráčky, neony, plexi atd. Někdo ale nekončí ani tím a dává do pc skoro všechno. Dokonce i vodu. Povídáte si cože? Pro ty co nechápou fotka:
Voda teče přes bloky které chladí součástky pc. Ale o tom až někdy příště.
Děkuji za shlédnutí mého krátkého článku

Zaha Hadid

17. května 2008 v 20:38 | MCkahlo |  Design
Zaha Hadid - významná představitelka dekonstruktivismu, první žena která získala Pritzkerovu cenu a světově proslulá architektka.
Narodila roku 1950 v Bagdádu v Iráku. Studovala nejprve matematiku na American University v Bejrútu v Libanonu, poté architekturu na Architectural Association v Londýně. V letech 1977 až 1980 spolupracovala v Office for Metropolitan Architecture (OMA), roku 1979 založila v Londýně vlastní kancelář Zaha HadidArchitects. Vyučovala na Architectural Association, kde až do roku 1987 vedla vlastní ateliér. Poté vedla katedru architektury na Graduate School of Design Harvardské univerzity a na fakultě architektury Chicagské university, působila jako hostující profesorka na školách v Americe a v Německu. Je čestnou členkou American Academy of Arts and Letters a členkou American Institute of Architecture. V současné době působí jako profesorka na Vysoké školě užitého umění ve Vídni.
Vyprojektovala více jak tři desítky nejrůznějších staveb po téměř celém světě. Typické pro její tvorbu je posouvání hranic a experimenty s prostorem.
Oficiální stránky: www.zaha-hadid.com

Potichu

17. května 2008 v 18:15 | MCkahlo |  Knihy
Potichu je třetí román spisovatele Jaroslava Rudiše, odehrávající se v současnosti během 24 hodin mezi Prahou a Lisabonem.
V knize se navzájem prolíná pět příběhů naprosto odlišných lidí, kteří toho na první pohled nemají moc společného. Americký právník Wayne se nemůže zbavit pocitu, že v televizi viděl svého postřeleného bratra, který je vojákem v Iráku. Hana - jeho přítelkyně zažila na služební cestě v Lisabonu s náhodným mužem orgasmus, kvůli němuž chce změnit celý svůj život. Tramvaják Petr nemůže zapomenout na svoji přítelkyni, která se s ním rozešla cestou do Lisabonu. Punkera Vanda bojuje se svým bohatým otcem, chodícím s její kamarádkou. Pátou - poslední postavou je vdovec Vladimír bojující s všudypřítomným hlukem skutečně osobitým způsobem.
Kniha je místy ,,nestravitelná'' ale stojí za přečtení už proto, že se dozvíte proč jsou na obálce nůžky přestřihující sluchátka.

Úterní erotický klub

17. května 2008 v 18:10 | MCkahlo |  Knihy
Úterní erotický klub - je název knížky spisovatelky Lisy Beth Kovetz. Sám název tak trochu prozrazuje o čem se na 308 stranách dočteme.
Každé úterý o polední pauze, se čtyři ženy pracující ve stejné firmě setkávají ve velké místnosti kam nikdo nechodí a čtou si navzájem svoje výtvory se sexuální tematikou. Každá z žen je jiná, každá má jiné problémy, jiný styl života a každá z nich od klubu očekává něco jiného: Margot si chce najít kamarádky se kterými by mohla trávit svůj volný čas, Broke - amatérská malířská hledá inspiraci nejen pro své obrazy, Lux - chce poznat jiné životy a Aimée - příležitostná fotografka a nastávající maminka se bojí aby neskončila v ,,plínkové jeskyni''.
Kniha se velmi dobře čte a občasnými dialogy a situacemi připomíná, že to co se děje na papíře se děje i ve skutečném životě.