Většina lidí si myslí, že jsou úplně jiní, než většina lidí.

Zaha Hadid

17. května 2008 v 20:38 | MCkahlo |  Design
Zaha Hadid - významná představitelka dekonstruktivismu, první žena která získala Pritzkerovu cenu a světově proslulá architektka.
Narodila roku 1950 v Bagdádu v Iráku. Studovala nejprve matematiku na American University v Bejrútu v Libanonu, poté architekturu na Architectural Association v Londýně. V letech 1977 až 1980 spolupracovala v Office for Metropolitan Architecture (OMA), roku 1979 založila v Londýně vlastní kancelář Zaha HadidArchitects. Vyučovala na Architectural Association, kde až do roku 1987 vedla vlastní ateliér. Poté vedla katedru architektury na Graduate School of Design Harvardské univerzity a na fakultě architektury Chicagské university, působila jako hostující profesorka na školách v Americe a v Německu. Je čestnou členkou American Academy of Arts and Letters a členkou American Institute of Architecture. V současné době působí jako profesorka na Vysoké školě užitého umění ve Vídni.
Vyprojektovala více jak tři desítky nejrůznějších staveb po téměř celém světě. Typické pro její tvorbu je posouvání hranic a experimenty s prostorem.
Oficiální stránky: www.zaha-hadid.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama