Většina lidí si myslí, že jsou úplně jiní, než většina lidí.

Září 2008

Optické klamy

22. září 2008 v 17:04 Adresy
Klasická iluze, kterou velmi často používají např. filmový tvůrci pro tvorbu obrů

Stepforské paničky

21. září 2008 v 15:49 | MCKahlo
"Manželky ve Stepfordu mají tajemství" - podtitul filmu Stepforské paničky z roku 2004.
Předlouhou filmu byla kniha Ira Levina. Kniha a film se od sebe značně liší.

Stella McCartney

15. září 2008 v 11:59 | MCKahlo |  Lidé kolem módy
Stella McCartney - autorka svatebních šatů zpěvačky Madonny, nejrespektovanější světová módní návrhářka a dcera slavného ,,brouka'' Paula McCartneyho a hudebnice Niny McCarteny.
Narodila se 19.9 1971 v Londýně jako Stella Nina McCarteney. Svoje první sako si ušila ve svých třinácti letech a tím si určila svoji další cestu. Vystudovala St. Martins College v Londýně, pracovala pro módní dům Chloe. Roku 2000 s finanční pomocí firmy Gucci začala budovat vlastní módní dům. Svou první kolekci představila v roce 2001.
Vytvořila kolekci sportovního oblečení pro firmu Adidas. Světlo světa před několika lety spatřil i parfém nesoucí jméno Stella McCartney.
Móda pocházející z její dílny je velmi ženská a něžná, pro své modely volí tato návrhářka pudrové odstíny a materíaly jako jsou satén a nilon v kombinaci s tvídem či vlnou.
Proslulé jsou především krajkové topy. Vytváří však i elegantní oblečení, sportovní kousky, džíny a doplňky z umělé kůže, za něž sklízí největší ohlasy

Lucie Robinson

13. září 2008 v 9:34 | MCKahlo |  Umělci
Lucie Robinson - česká fotografka s netypickým přijmením, které si změnila nejen proto, ba si ji lidé pamatovali.
Narodila se v Jablonci nad Nisou jako Lucie Kneslová (1978). Vystudovala střední uměleckoprůmyslovou školu obor Šperk, studium průmyslového designu na VŠUP nedokončila kvůli narození dcery a následnému rozvodu.
V roce 1996 se zúčastnila finále Miss ČR. Nějaký čas pracovala jako modelka, byla spolumajitelkou modelingové agentury, v níž se dostala k fotografování.
Fotí pro ženské, módní a lifestylové časopisy a reklamní kampaně. V současné době pro deník Mladá fronta Dnes. Loni obdržela cenu za fotografickou esej Czechoslovakia in Communism, nyní má výstavu v New Yorku.
Má dvě dcery, Karolínu a s novým přítelem a zároveň svým producentem Josefinu Anastasii.
Více naleznete na :www.lucierobinson.com

F.

9. září 2008 v 20:33 | MCKahlo |  Aforismy
Času užívejme, neboť přijde hodina, po které již žádný čas nepřijde Umění líbit, se je umění předstírat Je zásadní rozdíl mezi tím, zda s přáteli sdílíme jejich nebo naše štěstí.

Malířka per

4. září 2008 v 8:10 | MCKahlo |  Umělci
Julie Thompson je američanka mající netradiční koníček - malování - na tom by samo o sobě nebylo nic netradičního, až na to že jnemaluje na plátna ale na paví a krocaní pera.
S malováním začala před 18 lety - v roce 1990, svoje ,,plátna'' tehdy zdobila piktogramy a zátišími.
Julie se narodila na Alijašce a na jejich kresbách je to znát. Losy, bažanty, vlky, bizony a další zvířata maluje akrylovými barvami v několika vrstvách a trvá ji to mnohdy až 16 hodin.
O její dílka je neustálý zájem, nejvíce frčí obrázky vlků.

Donna Karan

3. září 2008 v 8:00 | MCKahlo |  Lidé kolem módy
Americká dáma přezdívaná ,,Coco Chanel'', autorka tzv. body, jejíž jméno se v roce 2001 objevilo na módním chodníku slávy v New Yorku.
Donna Karan se narodila 2. října 1948 ve Forest Hills - New York. Její rodné příjmení je Faske, každý jiale zná pod jejím soušasním jménem.
Patří mezi nejoblíbenější návrhářky nejen ve Spojených státech díky své praktické módě, která nepřipouští jakoukoli extravaganci, Její modely jsou univerzální, funkční, a jednoduché.
Pod jejím jménem se dájí koupit: džíny, obuv, lyžařské oblečení, spodní prádlo, doplňky, bytový textil a nábytek.
Obléká mimo jiné Demi Moore nebo Barbaru Streissand.

Děvet mýdel

2. září 2008 v 8:41 | MCKahlo |  Devět

Přišlo mi na e-mail

1. září 2008 v 13:25 | MCKahlo |  Zkontakt
Milý návštevníci a čtenáři článků, na e-mail mi přišel dotaz - kdy budou články vycházet?
Slibované články budou zveřejnovány s vyjímkami skoro každý den od půlky měsíce to bude méně často. Připravují se další články a brzy se také ,,rozjede'' Galerie.
Za dotaz děkuji a teším se na další. Závěrem bych vás chtěla poprosit o hlasování v anketě.
Díky MCKahlo

Grandhotel

1. září 2008 v 11:59 | MCKahlo |  Předlohy
Český film režiséra Davida Ondříčka z roku 2006.
A jeho knižní předloha se stejnýmnázvem - Grandhotel, s podtitulem Román nad mraky.

A.

1. září 2008 v 7:59 | MCKahlo |  Aforismy
Býti debilem je těžké,konkurence je vysoká.
Lže se vždy, když se pravda říkat nesmí nebo nemusí.

Betsey Johnson

1. září 2008 v 6:00 | MCKahlo |  Lidé kolem módy
Módní návrhářská, známá pro svůj výstřední a lehce žertovní design a pro akrobatické kousky, které předvádí na konci každé své módní přehlídce - to je Betsey Johnson narozená 10.srpna 1942 ve Wethersfieldu, bydlící v New Yorku.
V dětství snila o tom, že se stane profesionální tanečnicí, absolvovala několik tanečních kurzů, díky nímž se projevila její láska ke kostýmům. Po studiu textilní školy pracovala jako redaktorka ženského časopisu a prodávala soblečení které sama vyráběla. V roce 1965 začala své modely prodávat v newyorském butiku Paraphernalia. Spolupracovala s Andym Warholem, Lou Reedem a dalšími. O čtyři roky později otevřela vlastní obchod Betsey Bunki Nini. Dnes vlastní přes čytřicet prodejen po celém světě.
V žádné její kolekci nechybí bláznivé šaty s potiském barevných květin, při navrhování se nechává ovlivnovat divadlem a filmem.
Před pár lety rozšířila svou značku, která nezahrnuje jen oblečení, ale také i boty, doplňky, jeansy, kabelky, klobouky, kravaty a další nepostradatelné doplňky.
Mezi její klientelu patří: Salma Hayek, Gwynet Paltrow či Courtney Love.