Většina lidí si myslí, že jsou úplně jiní, než většina lidí.

Betsey Johnson

1. září 2008 v 6:00 | MCKahlo |  Lidé kolem módy
Módní návrhářská, známá pro svůj výstřední a lehce žertovní design a pro akrobatické kousky, které předvádí na konci každé své módní přehlídce - to je Betsey Johnson narozená 10.srpna 1942 ve Wethersfieldu, bydlící v New Yorku.
V dětství snila o tom, že se stane profesionální tanečnicí, absolvovala několik tanečních kurzů, díky nímž se projevila její láska ke kostýmům. Po studiu textilní školy pracovala jako redaktorka ženského časopisu a prodávala soblečení které sama vyráběla. V roce 1965 začala své modely prodávat v newyorském butiku Paraphernalia. Spolupracovala s Andym Warholem, Lou Reedem a dalšími. O čtyři roky později otevřela vlastní obchod Betsey Bunki Nini. Dnes vlastní přes čytřicet prodejen po celém světě.
V žádné její kolekci nechybí bláznivé šaty s potiském barevných květin, při navrhování se nechává ovlivnovat divadlem a filmem.
Před pár lety rozšířila svou značku, která nezahrnuje jen oblečení, ale také i boty, doplňky, jeansy, kabelky, klobouky, kravaty a další nepostradatelné doplňky.
Mezi její klientelu patří: Salma Hayek, Gwynet Paltrow či Courtney Love.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama